Banyo Dekorasyonu Yapacaklar için 10 Banyo Örneği

Banyo Dekorasyonu Yapacaklar için 10 Banyo Örneği

Ev denilince akla hijyen ve temizlik gelirken, hijyen de tabii ki ilk olarak banyolarımızı çağrıştırıyor. Her ne kadar düşününce evin bu noktası özel hazırlanmaya uygun gibi gözükmese de, aslında banyo dekorasyonu son derece önemli bir konu. Dekorasyon fikirleri arayanlar banyolarını es geçse de, bu yaygın yapılan bir hata. Bu yüzden arayışta olanlara banyo dekorasyon örnekleri vereceğiz.

ev dekorasyon örnekleri

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Diğer odaların aksine banyo dekorasyon örnekleri ile ilgilenirken, önce alana önem vermeliyiz. Malumunuz, evlerimizde genellikle en küçük oda banyo oluyor ve bu yüzden yapabileceklerimiz kısıtlı. Dolayısıyla minimum alandan, maksimum verimi almak önemli. Burada ihtiyaca ve alana göre ya duşakabin, ya küvet seçeceğiz. Bunları ayarladıktan sonra sıra konum vermeye gelecek.

banyo dekorasyon fikirleri

Banyo dekorasyonu yaparken ilk sırada dolaplar, ayna, klozet ve diğer eşyaların yeri önemli. Bunu yaparken tavsiyemiz banyo dolabını ve lavaboyu, duşakabin veya küvetinizin tam karşısına koymanız. Bu şekilde duvarlarla eldeki alanları en verimli şekilde kullanabileceksiniz.

modern banyo dekorasyonu

Banyo Dekorasyon Örnekleri

İlk akla gelen dekorasyon fikirleri bunlarken, bildiğiniz gibi banyolarda genelde beyaz-açık renkler mevcuttur. Bunun tabii ki tek bir sebebi var: küçük bir alan olan banyoyu, olduğundan büyük ve ferah göstermek. Beyaz rengin bu etkisi zaten bilinirken, aynı zamanda temizlik için de beyaz idealdir. Bu şekilde kirler, pislikler göze çabuk batar ve temizliği de kolaylıkla yapılır.

dekorasyon örnekleri

Banyo dekorasyonu sırasında seçilecek mobilya ve dolaplara da dikkat etmelisiniz. Bunun için sıradan mobilyalarda kullanılan ahşaplar olmamalı, aynı zamanda ahşapta açık kısımlar yer almamalı. Bu şekilde mobilyalarınızın ömrü uzayacaktır. Hatta ahşabın yanı sıra, uzun ömürlülük ve kullanış açısından plastik dolapları da tercih edebilirsiniz.

banyo dekorasyonu

Banyo dekorasyonu yaparken küvet de ekstra önem arz ediyor ve son zamanlarda karşımıza sık sık ahşap – ahşap renklerde küvetler çıkıyor. Oldukça şık olan bu küvetleri kullanabileceğiniz gibi, özellikle duvarda-mobilyalarda pastel renkler tercih ettiyseniz ilk sırada bu olmalı. Tüm bunları ayarlarken, elbette aksesuarları ve küçük ayrıntıları da gözden kaçırmayın. Kendi zevklerinize göre mutlaka dolaplarda aksesuarlar da kullanmanızı öneririz.

Banyo nasıl düzenlenir konusunda daha fazla fikre ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız tıklayınız!

Diğer Banyo Dekorasyon Örnekleri

dekorasyon fikirleri banyo dekorasyon örnekleri banyo dekorev dekorasyon fikirleri banyo dekorasyonu 2017