2017 Ev Dekorasyon Fikirleri Trendler

2017 Ev Dekorasyon Fikirleri Trendler

Yeni fikirler ve ev dekorasyon önerileri 2017 yılıyla birlikte gelirken, özellikle hanımlar seçim konusunda zorluk yaşıyor. Bu sene evini taşıyacak veya yenileyecek olan aileler dekorasyon örnekleri ararken, durum bazen içinden çıkılmaz bir hâle giriyor. Sonuçta nasıl renkler tercih edilecek, yeni moda ne ve 2017 ev dekorasyon fikirleri ne olmalı gibi sorular kafa karıştırıyor. Kumaş seçimi, duvar rengi, koltuk takımı, dekoratif malzemeler hepsi başlı başına ev için ayrı önemliyken, biz de bu yazıda size seçimlerinizde yardımcı olmayı deneyeceğiz.

2017 Ev Dekorasyon Fikirleri

Yakın zaman içinde ev yenileme fikriniz varsa, 2017 ev dekorasyon fikirleri oldukça çeşitli. Şık bir tasarım ve aynı zamanda kullanışlı eşyalar arayanlar için ev dekorasyon önerileri varken, bu sene trendler arasında pastel renk tonları dikkat çekiyor. Mobilya seçimi yapılırken, artık bu sene kahverengi ve koyu renkler popülerliğini kaybedecek. İç acıcı, canlı renklerin ön plana çıkacağı dekorasyon örnekleri arasında mavi, bordo ve yeşil renkler ön planda. 2017 yılında, evlerinizi koyu ve iç sıkıcı renklerle tasarlamayı düşünmeyin çünkü yeni trend, cıvıl cıvıl renkler istiyor.

dekorasyon fikirleri

2017 ev dekorasyon fikirleri arasında aynı zamanda retro denilen, eski tarz tasarımlar da bulunuyor. Bu yılın trendleri bizi onlarca sene eskiye götürse de, aynı zamanda bu klasik çizgileri modern görünümle de birleştirecek. Sunabileceğimiz ev dekorasyon önerileri arasında retro tarz da bulunuyorken, baharat tonu kırmızı renklere ve limon yeşiline de dikkat etmenizi öneririz.

Açık ve canlı renklerin hakim olacağı 2017 yılı trendlerinde evlerin zemininde ise daha çok açık gri renkler hakim olacak. Retro tarzın hakimiyetinden zaten bahsetmiştik. Dolayısıyla eski usül ahşap malzemeler de bu yılın dekorasyon örnekleri arasında. Duvar boyası ve koltuk takımlarında ise özellikle bir renk öne çıkıyor. Artık gece mavisi ve asker yeşili renkleri hakimiyetini kaybederken, ön plana ise koyu yeşil renkler çıkacak. Hem koltuk takımınızı, hem duvar renginizi bu şekilde tasarlamanız 2017 ev dekorasyon trendleriyle uyum sağlamanızı sağlayacak. Aynı şekilde evinizde bitki ve çiçek kullanıyorsanız, onlarla da epey yakışacaklar.