2017 Küçük Ev Dekorasyonu

2017 Küçük Ev Dekorasyonu

Küçük ev dekorasyon fikirleri sayesinde artık “küçük” dediğiniz evinizi daha rahat, ferah ve kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz. Büyük alanlar özgürlük ve daha ferah bir ortam sağlarken, bazı durumlarda kaldığımız evlerin bazı bölümleri küçük olabiliyor. Böyle bir durumda işinize yarayacak 2017 küçük ev dekorasyonu ipuçlarını sizler için derledik.

2017 modası ev dekorasyonu için doğru renkleri kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak doğru renkler kadar pratik mobilyalar kullanmanın da alan tasarrufu sağladığı unutulmamalıdır. Yazımız içerisinde derlediğimiz küçük ev dekorasyon fikirleri sayesinde odalarınızda oldukça fazla yer kazanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yaparken, dekoratif düzeni de sağlamış olacaksınız. Eviniz ne kadar küçük olursa olsun çok daha fazla yer açabilir ve çok daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Bunun için 2017 küçük ev dekorasyonu ipuçları arasında mutlaka sizler de eviniz için uygun bir ipucu bulabileceksiniz. O halde başlayalım…

Küçük Ev Dekorasyon Fikirleri

2017 modası ev dekorasyonu için örnekleri inceleyerek; eviniz için genel olarak uygulayabileceğiniz fikirleri öğrenirken, aynı zamanda mutfak, oturma odası gibi evinizin belirli bölümleri için de uygulayabileceğiniz fikirleri edinmiş olursunuz. Bu anlamda sizlere 2017 dekorasyon ipuçlarını derledik.

  • Boy aynası her evde olması gereken temel eşyalardan birisidir. Kimi zaman ayna masası ile birlikte oldukça fazla alan kaplayabilir. Bunun yerine duvara sabitlenen bir ayna tercih edebilirsiniz.
  • Özellikle de dekoratif süs eşyalarınızı ve çeşitli aksesuarlarınızı sergilemek için vitrin vb. mobilyalar önemli olmaktadır. Ancak küçük bir evde bu mobilyalar alanınızı çalabilir. Bunun yerine duvara sabitlenen pratik ve dekoratif rafları tercih edebilirsiniz.
  • Eğer ki 1+1 bir evde yaşıyorsanız, yatağa dönüştürülebilen kanepeler sizler için ideal olacaktır. Bu sayede ayrıca bir yatak ya da ayrıca bir kanepe almanız gerekmeden, fonksiyonel olarak amacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz.

2017 modası ev dekorasyonu aslında genel olarak özgürlüğü ve çok fazla eşyadan kurtulmayı destekliyor. Bu anlamda gereksiz eşyalarınızı ortadan kaldırmak aynı zamanda küçük evinizi daha kullanışlı bir hale getirmenin en etkili çözümlerinden birisidir.

Alternatif Küçük Ev Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Küçük ev dekorasyon fikirleri ile evinizde daha fazla alan ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik bu fikirleri uygulamak çok da masraf gerektirmeyen ve aynı zamanda keyif veren uygulamalar olarak da ifade edilebilir. Tercih edilebilecek basit eşya çözümleri ile alan kazanılırken aynı zamanda hem eşyaların hem de duvarların renklerini belirleyerek de, ortamın genel havasını daha ferah ve geniş bir tarza dönüştürebilirsiniz. Bunun için ev dekorasyonu yaparken mobilyalarda daha çok beyaz ve krem renk tonlarını, duvarlar için de beyaz ve açık renk tonlarını kullanmak en ideal renk tercihleri olacaktır.

Bebeğiniz için oda dizayn etmeyi düşünüyorsanız, Bebek Odası Nasıl Hazırlanır başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız…