Antre Dekorasyonu İle Evinizin Girişini Güzelleştirin

Antre Dekorasyonu İle Evinizin Girişini Güzelleştirin

Antre, Fransızca bir sözcüktür ve giriş anlamına gelmektedir. Dilimizde evlerin ya da ofislerin giriş kısmı için bu kelime kullanılmaktadır. Özellikle evlere girişte karşılama alanı olduğu için antre dekorasyonu konusuna özen gösterilmelidir. Bu sayede misafirlerinizin daha ilk bakışta etkilenmesi mümkün olacaktır.

Antre Mobilyalarında Doğru Tercih

Dekorasyon konusunda her alanda olduğu gibi antre kısmında da en önemli unsurlar arasında mobilyalar yer almaktadır. Antre mobilyaları konusunda tercihte bulunurken öncelikle antrenin büyüklüğü hesap edilmelidir. Antreyi olduğundan dar gösterecek seçimlerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Ev giriş dekorasyonu konusunda renk uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Mobilya tercihinde eğer küçük bir antreye sahipseniz gömme tarzında mobilyalar kullanmanız önerilmektedir. Bunun yanı sıra gizli bölmelere sahip olan fonksiyonel mobilyalar da tercih edebilirsiniz. Ayrıca, antre dekorasyonu için özel olarak üretilen birbirinden şık ve klasik görüntüden uzak ürünlere yönelmenizde fayda vardır.

Antre konusunda duvarların büyük bir önemi vardır. Doğru antre mobilyaları seçimi yaptıktan sonra duvardaki ayrıntılara da dikkat edilmelidir. Dar olan giriş kısımları için ayna kullanımı ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, yine dar olan antreler için açık tonda boya kullanılması önerilmektedir. Geniş antrelerde ise evin bütününe hakim renkler kullanılmalıdır.

Kişisel Tercihlerinizi Yansıtın

Evin bütününde olduğu gibi antre konusunda da kişisel tercihlerinizi yansıtmanız oldukça önemli bir konudur. Dilerseniz ev giriş dekorasyonu konusunda klişeden uzaklaşabilir ve canlı tercihlerde bulunabilirsiniz. Örneğin duvara bisikletinizi asabileceğiniz bir tercih kulağa ilginç gelse de hem yer kazandıracak hem de farklı kılacak bir seçenek olabilir.

Antre mobilyaları konusunda özgün tercihlerde bulunabileceğiniz gibi genel görünümde de aynı tercihleri yansıtabilirsiniz. Geniş bir antreye sahipseniz farklı ışıklandırma imkanları kullanabilir ya da duvarları tuğla görünümünde ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca, duvarda tablo kullanabilir ve tercihlerinizi tamamen yansıtabilirsiniz.

Evin ilk görülen kısmı olan antre dekorasyonu konusunu ciddiye alarak tercihlerde bulunabilirsiniz. Yapacağınız ev giriş dekorasyonu tercihleriyle antrenizi olduğundan daha büyük göstermeniz ya da tüm alanı verimli kullanmanız mümkündür. Buna göre iyi düşünerek tercihte bulunmalısınız.