Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Antre, ev ya da ofislerin giriş alanlarına verilen isimdir. Karşılama bölümü olan bu kısımla ilgili antre dekorasyonu nasıl olmalı sorusu gündeme gelmektedir. Ev ya da ofiste ilk göze çarpan alan olduğu için antre dekorasyonu konusuna dikkat edilmelidir. Bu noktada bazı özel fikirler ve uygulamalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Antre Dekorasyon Örnekleri

Evlerin giriş kısmı olan antre dekorasyonu nasıl olmalı konusunda özellikle son dönemlerde farklı seçenekler bulunmaktadır. Özellikle antrenizi ferah göstermek için eşya seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Antre dekorasyon örnekleri incelendiğinde açık renk tercihinin ön plana çıktığı görülmektedir. Özellikle antrenin giriş kısmına yerleştirilen dolap ve ayakkabılık gibi unsurların renk uyumu son derece önemlidir.

modern antre dekorasyon

Antre dekorasyon örnekleri arasında son derece çarpıcı modeller bulunmaktadır. Eski tarz portmantoların yerine yeni tasarım ürünler kullanabilirsiniz. Üstelik antrenizin ölçüsüne göre sipariş verebilir ve bu sayede antrenin büyüklüğünü en uygun şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca, alanı verimli kullanabileceğiniz gömme mobilyalar da ön planda yer almaktadır.

antre dekorasyonu

Antre mobilyaları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus renk uyumudur. Antrenin duvarlarına, yerdeki halı ya da parkeye en uygun renkte mobilyalar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra antreyi eşyayla boğmadan ve eviniz ya da ofisinizin girişi küçükmüş hissi uyandırmadan tercihte bulunmalısınız. Ayrıca, kapının rahat bir şekilde açılmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

antre dekorasyon örnekleri

Antre Mobilyalarında Doğru Seçimler

Ev ve ofislerde ilk girilen kısım antreler olduğu için günümüzde bu alanların dekorasyonuna ayrı özen gösterilmektedir. Antre mobilyaları seçilirken ihtiyacınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yani, seçim yaparken şıklığın yanı sıra fonksiyonelliği de düşünmeniz gerekmektedir. Antre dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna doğru yanıt bulunması durumunda, çok küçük alanların bile kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

giriş dekorasyonu

Günümüzde ev dekorasyonunda her alan özel tasarımlar gerçekleşmektedir. Bu alanlar arasında yer alan antre dekorasyon örnekleri incelenerek en doğru kararlar verilebilir. Antrenizin eni ve boyunu hesaba katarak tercihte bulunmanız sonucun olumlu olmasını sağlayacaktır. Sadece ayakkabılık, portmanto gibi unsurlar değil dekoratif ürünler de kullanılmaktadır. Renk uyumu, işlevsellik ve alan kullanımı birlikte düşünülerek karar verilmelidir.