Âşık Olabileceğiniz 10 Salon Dekorasyonu

Âşık Olabileceğiniz 10 Salon Dekorasyonu

Muhtemelen evlerin en çok zaman geçirilen yerlerinden birisi salon. Hâl böyle olunca, salon dekorasyonu de ayrı yer tutuyor. Evin bu odasında özellikleri akşamları oturulurken, aynı zamanda misafirlerimizi de ağırlıyoruz. Bu yüzden modern salon dekorasyon örnekleri kaçınılmaz olurken, yazımızda size ev dekorasyon fikirleri ile yardımcı olmayı hedefledik!

salon dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonu hiçbir zaman modası geçmiş bir şey olmayacak ve evlerin en önemli yeri olmaya devam edecek. Bu yüzden de ev dekorasyon fikirleri arasında en önemli yere sahipken, burada seçeceğimiz eşyalar, mobilyalar, aksesuar ve renkler son derece önemli. Salonda mükemmel uyumu sağlamak için tercih edebileceğiniz bazı renkler mevcut. Örneğin kahverengi, gri ve beyaz üçlüsü bir arada son derece şık durur.

salon dekorasyon

Salon dekorasyon örnekleri bakarken mavi rengi de sık sık karşınıza çıkmaktadır. Canlı bir duvar rengi ve koyu pencere çerçeveleri salonunuza şıklık katacaktır. Perde seçimi de tabii ki önemli ve uyum sağlamalı…

salon dekorasyon örnekleri

Eğer ‘retro’ tarz sevenlerdenseniz, 19. Yüzyıl salon tasarımlarına bakmanızı öneririz. Bu dönemin salon dekorasyonu son derece zenginken, pastel ve gümüş renkler, çoğunlukla ahşap tasarımlı sandalye ve koltuklar, sehpalar önemli yer tutacaktır. Fransız usulü aynalar ve çelik kahve sehpaları da eski usul salon dekorasyon örnekleri arayanlar için ideal. Tabii bir diğer yanda da tamamen günümüz dönemini yansıtan, eğlenceli ve canlı salon tipleri mevcut. Sarı-beyaz renkli kanepeler, 1950’li yıllardan kalma İtalyan tipi cam lambalar ve eğlenceli sehpalar farklı bir salona sahip olmanızı sağlayabilir.

Salon Dekorasyon Fikirleri

salon dekorasyon fikirleri

Aynı zamanda ev dekorasyon fikirleri bakarken, aksesuarlara da önem vermelisiniz. Şık bir salonu tamamlayan en önemli unsur aksesuarlardır. Kaliteli bir duvar saati, ilginç bir avize ve şık aynalar salonunuzu başarıyla tamamlayacak aksesuarlardır. Aynı zamanda sehpalar üzerinde farklı nesneler, tablolar ve duvarda çerçeveli resimler de kullanabilirsiniz.

Bir yandan da tamamen sade salonlar hazırlama şansınız var. Eğer ‘minimalist’ tasarımlardan hoşlanan biriyseniz, salonunuzu da bu yönde inşa edebilirsiniz. Unutmayın ki, çoğu zaman sadelik de büyük bir şıklık getirebilir. Bunun için beyaz ve kırmızının uyumunu görmelisiniz.

Salon Dekorasyonu için Örnekler

Salon dekorasyon örnekleri arasından özenle seçtiğimiz bu 10 tasarıma adeta aşık olacaksınız diyebiliriz… Salon dekorasyonu için vermiş olduğumuz fikirlerin ardından bu örnekleri de inceleyerek, kendi tarzınıza ve evinize özgü bir tasarım oluşturabilirsiniz. İşte çok beğeneceğiniz salon dekorasyon örnekleri …

ev dekorasyon örnekleri
dekorasyon
dekorasyon örnekleri
dekorasyon fikirleri
ev dekorasyonu