Bahçe Dekorasyonu için Yaratıcı Dekorasyon Önerileri

Bahçe Dekorasyonu için Yaratıcı Dekorasyon Önerileri

Birçok insan için bahçeli bir evde yaşamak ulaşılması zor bir hayal olsa da, kimi aileler bunu gerçekleştiriyor. Kendine ait yeşil alanıyla, serbestliği ve ferahlığıyla öne çıkan bu evler için bahçe dekorasyonu da vakit alan bir konu. Bahçeler için çeşitli dekorasyon örnekleri olmasına rağmen, seçenek çokluğundan ötürü bazen insanların kafası karışabiliyor. Bu yazıda size bahçeniz için dekorasyon önerileri sunacağız…

Bahçe Dekorasyonu

Şanslı bir şekilde bahçe sahibi olabilirsiniz fakat burayı göze hoş şekilde tasarlamanız da bir o kadar önemli. İstediğiniz kadar geniş bir bahçeye sahip olun, buranın potansiyelini yeterince kullanamazsanız bir anlamı olmayacak. Bu yüzden bahçe dekorasyonu ev için fazlasıyla önemli. Öncelikle bahçemizin temelini çimler oluşturacak. Bu sebeple iyi bir çim seçimi yapmalı, düzenli olarak biçmeli ve bakımlarını yapmalısınız. Kötü ve düzensiz bir topraktan oluşan bahçeler göze hitap etmeyeceği gibi, dekorasyon önerileri konusunda da fazla seçeneğe sahip değildir.

bahçe dekorasyon örnekleri

Bunlar dışında ilk olarak tabii ki de bahçemize ağaç dikeceğiz fakat hangi ağaç olacak? Eğer bahçenizi yeni tasarlıyorsanız, çabuk büyüyen türlerden seçmenizde fayda var. Kısa sürede büyüyen fidanlar ilk tercihiniz olsun ve bahçenizi hızlıca hoş bir görünüme kavuşturun. Dekorasyon örneklerini incelerseniz genellikle daha kolay olsun isteyenler, büyümüş bir fidan alıp doğrudan bahçesine dikiyor. Dilerseniz kolaylık olması açısından siz de öyle yapabilirsiniz…

Bahçe Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon önerileri olarak, meyve ağaçları konusunda da tavsiyede bulunabiliriz. Vişne, kiraz, kayısı, elma, ceviz, üzüm ve üzüm asması gibi ağaçlar bahçe dekorasyonu için oldukça isabetli birer seçim olacaktır. Bu şekilde hem kendi ürettiğiniz meyveyi yiyebileceksiniz, hem de oldukça hoş-renkli bir bahçeniz olacak. Üstelik bahsettiğimiz meyveler Türkiye’nin çoğu yerinde rahatlıkla yetişiyor ve bakımları da kolay.

Ya çiçekler ne olacak? Dekorasyon önerileri arasında bahçeler için çiçekleri saymazsak olmaz. Ağaçlar ve çimin yanında ekeceğiniz farklı renkte, türde çiçekler de önemli. Tavsiyemiz, çiçekli bitkilerinizi mevsimlere göre seçin. Bu şekilde dört mevsimde de bahçeniz rengarenk olacaktır. İlk akla gelenler arasında kadife çiçeği, yıldız çiçeği, ateş çiçeği, arslan ağzı, petunya, begonya, menekşe ve çuha bulunuyor.