Banyo Nasıl Düzenlenir? Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo Nasıl Düzenlenir? Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolar şüphesiz evlerimizin en önemli kısımlarından birisi. Şıklığı, rahatlığı ve hijyeni aynı anda sağlamak istediğimiz banyo dekorasyonu ise bazen düşündürücü bir sorun haline gelebiliyor. Pek çok banyo dekorasyon fikirleri olsa da, karar vermek veya seçim yapmak bazen zorlaşıyor. Peki, banyo nasıl düzenlenir?

Banyo Nasıl Düzenlenir ?

Öncelikle unutmayın ki, banyonuz küçükse işiniz de ters orantılı olarak zorlaşacaktır. Banyo dekorasyonu yaparken büyük odalar her zaman daha avantajlıdır fakat sorun etmeyin. Öncelikle unutmayın ki, banyo dekorasyon fikirleri arıyorsanız renk için fazla düşünmeyin. Bir banyo her zaman açık renkte olmalıdır. Bu hem göze hoş gelmesini sağlar, hem de banyo iç karartıcı bir renkte olmamalıdır. Bildiğiniz gibi banyolarda pencere olmadığı için evin en karanlık kısmıdır ve bir de küçükse, iyice sıkıcı hale gelebilir. Bu durumun üstesinden gelmek için banyonuzun rengini kesinlikle açık renk seçmelisiniz. Tabii banyo dekorasyonu esnasında sadece duvar renklerini düşünmeyin, aynı zamanda eşyalar da uyumlu olmalı. Dolayısıyla duvarlar krem rengi tonlardayken, eşyalar, çamaşır sepeti, aksesuarlar da böyle olmalı, zıttı şekilde yerleştirilmemelidir. Banyo nasıl düzenlenir sorusuna verebileceğimiz ilk cevap budur.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo dekorasyon fikirleri arasında ayna da önemli yer tutmaktadır. Özellikle büyük ayna kullanımı, küçük banyolar için idealdir ve ortamı daha büyük gösterir. Aynadaki yansımalar hem banyonuzu daha büyük gösterir, hem de odayı ferah hale sokar. Banyo nasıl düzenlenir diye soranlara gömme dolap kullanmalarını da öneririz. Banyo dekorasyonu yaparken eşya yerleştirmek her zaman sorun yaratır ve odanın küçüklüğü de buna engeldir. Dolayısıyla, iyi banyo dekorasyon fikirleri için gömme dolabı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem alan tasarrufu sağlayacaksınız, hem de rahatlıkla gerekli eşyalarınızı dolaba sığdırabileceksiniz.

Banyoları ferah tutmanın ve başarıyla dekore etmenin bir yolu da duşa kabini cam malzemeden seçmektir. Yer seviyesinde bir cam duşa kabin her zaman ilk tercih sebebi olmalıdır. Bu şekilde banyonuz hem havadar, hem de ferah gözükecektir. Ayrıca görünüm olarak da daha modern bir tarza kavuşur. Kısacası, banyo nasıl düzenlenir diye merak etmenize artık gerek yok. Dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var. Banyo dekorasyon fikirleri konu başlığında bu püf noktaları detaylıca anlattık. Fakat dilerseniz Banyo Dekorasyonu Yapacaklar için 10 Banyo Örneği başlıklı yazımızda inceleyebilirsiniz…