Bavuldan Raf Yapımı ile Dekorasyon Örnekleri

Bavuldan Raf Yapımı ile Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyon örnekleri araştırırken mutlaka karşınıza raf dekorasyonu örnekleri de çıkacaktır. Bunların arasında bavuldan raf yapımı mevcut. Her ne kadar kulağa biraz abes gelse de, aslında bavuldan raf yapımı mümkün ve hatta oldukça başarılı örnekleri de var.

Ev Dekorasyon Örnekleri

Her evde muhakkak raflar önemli yer tutuyor. Buraya hem kitaplarımızı, hem süs eşyalarımızı yerleştiriyoruz. Peki, ev dekorasyon örnekleri arasında bavuldan raf nasıl bir yer tutuyor? Evde kendi kendinize çok basitçe ev dekorasyonunda raflaryapabileceğiniz bavuldan raflar, evinize hem klasik bir görünüm veriyor, hem de duvarlarınızda son derece şık duruyorlar. İlk olarak yabancı dergilerde ortaya çıkan bu bavuldan raf yapımı raf dekorasyonu örnekleri, kısa sürede yaygınlaştı ve artık ülkemizde de kullanılıyor.

Bavuldan Raf Yapımı

Yapımı çok kolay ve son derece şık olan bavuldan raflar, artık duvarlarınızı kaplayabilir. Ev dekorasyon örnekleri bakanların kesinlikle göz atması gereken bavuldan raflar için ihtiyacınız olan malzeme sayısı da son derece kısıtlı. Sadece birkaç eski bavulu kullanarak ortaya çıkarabileceğiniz bu eser, raf dekorasyonu konusunda popüler bir seçenek. Bavuldan raf yapımı için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

– İstediğiniz raf sayısı kadar eski bavul

– Belirlediğiniz ölçülere göre kontrplak

– Yine ölçülere uygun şekilde kereste

– Ahşap vidaları

– Bavulları duvara monte etmek için gerekli mafsal cıvatalar

– Kesme yerlerini işaretlemek resim bandı

Tüm bu bulunması kolay malzemeleri temin ettikten sonra da şu araçlara ihtiyacınız var:

– Metal kesme bıçaklı tarama testeresi (Bulamıyorsanız normal testere kullanın)

– Matkap ve uçları

– Tornavida

Eğer malzemeleri temin ettiyseniz, yazımız sonunda gördüğünüz dekorasyon örnekleri için tek yapmanız gereken tarama testeresiyle düzgün biçimde bavulları ikiye ayırmak ve ardından raf dekorasyonu yapacağınız duvarın seçimine karar vermek. Ayrıca bu işlemi yaparken, seçeceğiniz bavulların klasik – retro görünümlü hoş bavullar olmasına özen gösterin. Çok eskimiş bavullar rahatsız edici olacağı gibi, fazla yeni tarz bavullar da uygun olmayacaktır. Çünkü bavuldan raf yapımı ile eviniz klasik bir görünüm katmayı hedefliyorsunuz.

Raf Dekorasyonu Örnekleri

Resimlerde de gördüğünüz gibi, bavuldan raf yapımı hem maliyetsiz, hem de son derece şık bir dekorasyon çeşidi.

ev dekorasyonu raf dekorasyon örnekleri

raf dekorasyonu ev dekorasyon örnekleri

raf yapımı bavuldan raf yapımı