Dar Koridor Nasıl Dekore Edilir? | Dekorasyon Örnekleri

Dar Koridor Nasıl Dekore Edilir? | Dekorasyon Örnekleri

Evin odalarını birbirine bağlayan alana koridor adı verilmektedir. Odaları birbirine bağladığından dolayı son derece işlevsel alanlardan olan koridorların dar olması can sıkabilmektedir. Bu noktada dar koridor dekorasyonu konusu devreye girmektedir. Yapacağınız doğru tercihlerle koridorun dar bile olsa daha işlevsel hale gelmesi mümkündür.

dar koridor dekorasyonu nasıl yapılır

Koridorlara Modern Dokunuşlar

Günümüzde evlerin her alanında dekorasyon konusuna dikkat edilmektedir. Özellikle koridor gibi çok kullanılan alanlarda da gelişigüzel tercihler yapılmamalıdır. Modern koridor dekorasyonu ile ilgili farklı öneriler bulunmaktadır. Özellikle her dar alanda olduğu gibi dar koridorlarda da açık renklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

modern koridor dekorasyonu

Ev dekorasyon örnekleri ile ilgili koridor kısmında işlevsel ürünler tercih edilmektedir. Özellikle önemli firmaların ürettiği modern ürünlere mutlaka göz atılmalıdır. Örneğin, koridorda ayna bulunması hem dar koridoru daha geniş gösterecek hem de şıklık katacaktır. Aynayı da gelişigüzel değil de dekoratif bir şekilde tercih etmek önemlidir. Bu küçük dokunuş bile koridorun daha modern görünmesini sağlayacaktır.

Dar koridor dekorasyonu konusunda kapıların açık renk olması artı katacaktır. Aynı şekilde duvarlarda ayna kullanılmaması durumunda duvarın beyaz renkte tercih edilmesi son derece önemlidir. Modern koridor dekorasyonu konusunda farklı renkleri birbiriyle uyum içinde kullanabilirsiniz. Bu durum daha kişisel bir alan elde etmenizi sağlamaktadır.

dar koridor nasıl dekor edilir

Dar Koridor Nasıl Dekore Edilir Konusunda Doğru Eşya Seçimi

Evin her alanında olduğu gibi dar koridor dekorasyonu konusunda doğru eşya seçilmesi kilit öneme sahiptir. Yani, ev dekorasyon örnekleri incelendiğinde dar koridorlarda genellikle ince malzemeden yapılan kibar eşyalar tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra koridorun dar olması sonucunda mecbur kalınmadıkça bu alanlara eşya konulmamalıdır.

Günümüzde modern koridor dekorasyonu ile ilgili firmaların ürettiği önemli seçenekler bulunmaktadır. Koridorlarda zemin tercihine de dikkat edilmelidir. Açık renkte zemin tercihi doğru olacaktır. Ayrıca, aydınlatma konusuna da özen gösterilmelidir. Yeterli ışığın daha ferah bir ortam sunduğu unutulmamalıdır.

Siz de ev dekorasyon örnekleri konusunu ayrıntılı olarak inceleyerek karar verebilirsiniz. Koridorlarda yapacağınız küçük değişikliklerle alanın dar olmasına rağmen ferahlık sağlayabilirsiniz. Bunun için bütçe durumunuza göre hareket etmeniz doğru olacaktır.