Dar Koridor Nasıl Geniş Gösterilir? | Ev Dekorasyonu

Dar Koridor Nasıl Geniş Gösterilir? | Ev Dekorasyonu

Koridorlar evlerin önemli kısımları arasında yer almaktadır. Özelikle küçük evlerin en büyük sorunlarından biri olan dar koridorlar, yanlış planlanan büyük evlerin de sorunu olabilmektedir. Bu noktada dar koridor nasıl geniş gösterilir sorusu ön plana çıkmaktadır.

Ayna Kullanımı ve Doğru Renk Seçimi

Günümüzde ev giriş dekorasyonu konusunda birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Özellikle evinde koridorların darlığından şikayet eden kişilerin bu seçenekleri iyi incelemesi gerekmektedir. Dar koridor nasıl geniş gösterilir sorusunun ilk yanıtı ayna kullanımıdır. Ayna, bulunduğu alana derinlik katacağı için giriş kısmındaki alanı daha geniş göstermeye yardımcı olacaktır.

Koridor dekorasyonu için özel olarak üretilen aynalardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu noktada özellikle boy aynası tarzında üretilen uzunlamasına aynaların tercih edilmesi önerilmektedir. Duvarı boydan boya kaplayacak ayna sayesinde koridor daha geniş bir görünüm kazanacaktır.

Bir mekanı olduğundan küçük gösterme durumu genellikle koyu renk seçimleriyle ilgilidir. Ev giriş dekorasyonu konusunda renk seçimine özen gösterilmelidir. Açık renkte duvar boyası tercih etmek ya da duvar kağıdını açık tonlarda tercih etmek önemli bir artı olacaktır. Bu renk tonuna uygun eşya seçimi de görüntü bütünlüğüne yardımcı olacaktır.

Dar Koridor Nasıl Geniş Gösterilir Konusunda Doğru Eşya Seçimi!

Teknolojik gelişmeler sonucunda son derece şık ve fonksiyonel eşyalar üretilmeye başlamıştır. Özellikle koridor dekorasyonu konusunda gelişmeler dikkat çekicidir. Dar koridora sahip olan kişilere ayakkabılık ya da diğer eşyaları duvara gömmeli yaptırmaları önerilmektedir. Bunun yanı sıra gizli bölmelere sahip olan eşyaların tercih edilmesi avantaj sağlamaktadır.

Dar koridor nasıl geniş gösterilir sorusunun bir diğer yanıtı da duvarlarda çerçeve kullanımından kaçınılmasıdır. Çerçeveler bulunduğu ortamı olduğundan küçük göstermektedir. Bu nedenle duvarlarda çerçeve yerine yapıştırıcı ürünlerin kullanılması daha doğrudur. Ya da sade duvar tercih edilmelidir.

Dekorasyon konusunda profesyonel yardım almak her zaman artı sağlamaktadır. Özellikle ev giriş dekorasyonu konusunda yardım almanız tercihlerin doğru olmasını sağlayacaktır. Küçük evlerde doğru eşya tercihleriyle geniş kullanım alanları elde edildiği unutulmamalıdır. Koridor dekorasyonu ile ilgili duvar, eşya, ayna ve diğer unsurları göz önüne alarak tercihlerde bulunmanız gerekmektedir.