Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen salon dekorasyonu nasıl yapılır salon dekorasyonu yapılırken en çok düşündüren yapılardan birisi olan dikdörtgen salon aynı zamanda pek çok ev mimarisinde ön plana çıkan bir salon tipidir. Dikdörtgen salon dekorasyonu için düzen belirlerken, salonun hangi kısımlarında ne kadar oda giriş çıkış kapısı olduğunu, hangi kısmının daha geniş tutulduğu ve aynı zamanda bir balkon olup olmadığı gibi kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bu kriterler doğrultusunda salon için uygulayabileceğiniz salon dekorasyonu için daha kolay ve hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Dikdörtgen salon dekorasyonu nasıl yapılır bunun için sizlere verdiğimiz dekorasyon örneklerini inceleyebilir, sizler de evinizin en çok kullanılan bölümlerinden birisi olan salon için en etkili dekoratif düzeni sağlayabilirsiniz.

dekorasyon fikirleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Önerileri

Dikdörtgen salon dekorasyonu için aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak, sizler de salonunuzu daha dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

  • Salonda bir LCD bulunacaksa, LCD karşısında ikili koltuk yerleştirmek daha uygun olacaktır.
  • Renk olarak krem yada yeşil renk tonlarının hakim olduğu oturma grupları ideal bir seçenektir.
  • Salonun sadece köşe kısmına bir tekli koltuk koymak, çok da uygun olmayacaktır. Bunun yerine en az iki tekli koltuğu aralarında bir adet dekoratif sehpa bulundurarak yerleştirebilirsiniz.
  • Salonda LCD yada masa gibi, belli bir odak kısmı yoksa, böyle bir durumda oturma grubu ve orta kısmına dekoratif sehpa düzeneği ideal bir düzen olacaktır.
  • Salonda kapı giriş çıkışlarının yanına koltuk yerleştirmeniz önerilmez. En az yarım metre ara olmasına özen gösterin.
  • Salon kenarlarında salon süs bitkileri iyi bir dekoratif seçim olacaktır.

Sizlerde salonunuzu inceleyerek, dikkat edebileceğiniz detaylar ile salonunuzu çok daha şık bir dikdörtgen salon dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Örnekleri 2017

Salon dekorasyon örnekleri salonunuz için en ideal dekoratif düzeni oluşturabilmeniz açısından son derece etkili olacaktır. Bu anlamda 2016 yılında trend olan örneklerin yanı sıra 2017 salon dekorasyon trendlerini de inceleyebilirsiniz.

Eviniz için dekorasyon örneklerini değerlendirirken salonunuz için ayrıca bir değerlendirme yapmanızı öneriyoruz. Nitekim salon bir evin en çok kullanılan bölümleri arasında gelmekte ve salon dekorasyon örnekleri doğrultusunda salonda yapacağınız dekorasyon değişiklikleri aynı zamanda evin genel dekoratif havasını da önemli ölçüde etkileyecektir. Bu nedenle salon için doğru bir dekorasyon yapmak önemli olmaktadır.

Salon Dekorasyon Örnekleri

dikdörtgen salon dekorasyonusalon dekorasyonudikdörtgen salon dekorasyonu nasıl yapılırsalon dekorasyon fikirleri