Ev Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu

Salon bir evin en çok kullanılan bölümlerinden birisidir. Bu nedenle salon için uygulayacağınız dekoratif düzenin misafirleriniz dahil herkes tarafından görüneceğini söyleyebiliriz. Bu anlamda uygulayabileceğiniz başarılı bir dekorasyon ile salonunuzu hem daha şık hem de daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Bu anlamda sizlere yazımızda ev dekorasyon fikirleri salon için özellikle de 2016 yılında popüler olan ve aynı zamanda 2017’de de popülerliğini sürdüreceğini düşündüğümüz dekorasyon fikirlerini derledik. 2017 son moda salon dekorasyonu için yapılırken özellikle de renkler üzerinde durmak gerekiyor.

Salon Dekorasyonu İçin Hangi Renkler İdeal?

Renkler dekoratif düzenin belirlenmesinde en önemli unsurlardan birisidir. Dekorasyon çalışmasında renkler ile önemli ölçüde ortamın havasını değiştirebilmeniz mümkündür. Bu nedenle salon için özellikle de açık renk tonlarının ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Ev dekorasyon örnekleri salon için dizayn edilmiş tasarımları inceleyerek de görebilirsiniz. Beyaz renk ve tonları, hem eşyalar hem de duvarlar için uygun olmaktadır. Ancak salonunuz için kökten bir dekorasyon değişikliği yapmak gibi bir amacınız yoksa sadece renkleri değiştirmek için duvarları yeniden boyatmak ya da eşyaları yeni almak doğru olmayacaktır. Bunun yerine duvarlar için duvar kağıdı, eşyalar için kılıf ya da mobilya kağıtları gibi alternatif çözümler ile renkleri daha kolay, daha az masraflı bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Ev dekorasyon örnekleri salon için incelediğimizde aynı zamanda salonunuzun köşesine yerleştirebileceğiniz yeşillik (bitki) içeren aksesuarlar ile salonunuzu çok daha şık bir hale getirebileceğinizi söyleyebiliriz.

2017 Salon Dekorasyon Trendleri

2017 son moda salon dekorasyonu da 2016’da olduğu gibi devam edeceğini düşünmekteyiz. Ancak bu yıl için aksesuarlar daha bir önem teşkil ediyor. Ev için mobilya satan pek çok mağazalarda, çok kullanışlı olmasa da dekoratif amaçla satışa sunulmuş oldukça uygun fiyatlı aksesuarlar ve süs eşyaları bulunmaktadır. Bu aksesuar ve eşyalar, salonunuzu daha dekoratif bir hale getirebilmenizi sağlayacak, düşük maliyetli en ideal çözümler olarak ifade edilebilir.

Salonunuzu yenilerken üzerinde en çok durmanız gereken başlıca eşyaları ise; perde, kanepe, halı olarak sıralandırabiliriz. 2017 son moda salon dekorasyonu için dekoratif salon rafları, yeni edineceğiniz eşyalar, koku veren eşyalar, kanepeniz için kılıf modelleri ve mobilyalarınız için kağıtlar gibi basit yöntemler, salon ortamını önemli ölçüde dekore etmenizi sağlayacaktır.

Alternatif dekorasyon fikirleri ile ufkunuzu daha da genişletmek istiyorsanız Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz…