Ev Dekorasyonu İçin Kapı Yenilemenin 5 Kolay Yolu

Ev Dekorasyonu İçin Kapı Yenilemenin 5 Kolay Yolu

Farklı sebeplerden ötürü insanlar ev dekorasyonu konusunda değişikliğe gidebiliyor. Bu bazen odalar ve eşyalarda olurken, bazen de kapı yenileme ile yapılıyor. Peki, kapı yenileme fikirleri nelerdir?

Kapı Yenileme Fikirleri

Evinizde kapı yenileme yaparken elinizde çok farklı seçenekler bulunuyor. Bu şekilde hem şık bir tasarım sağlayabilirsiniz, hem de evinizin çehresini değiştirebilirsiniz. Biz de size bu noktada işinize yarayacak kapı yenileme fikirleri vereceğiz. Odalarınızda bulunan kapılar eskimiş olabilir, çeşitli kazalardan ötürü kırık ve çatlaklar oluşabilir veya doğrudan, sadece ev dekorasyonu değiştirme amaçlı kapılarda yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Bunu da farklı yöntemlerle, basitçe uygulayabilirsiniz.

Günümüzde artık çok farklı kapı çeşitleri bulunuyorken, bunları evinizde uygulamak için binlerce TL ödemek zorunda değilsiniz. Tam aksine hem düşük maliyetlerle, hem de oldukça kaliteli bir biçimde son derece şık kapılar oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki kapı yenileme yaptığınız takdirde evinizin havası da değişecektir…

Ev Dekorasyonu İçin Kapı Yenilemenin Yolları

Eğer kapı yenileme fikirleri arıyorsanız, ilk olarak kaplama seçenekleri üzerinde durabilirsiniz. Suni deriler de kullanarak kapınızı baştan sona yenileyebilir, kaplayabilirsiniz. Üstelik yapımı da oldukça basittir çünkü sadece kapınıza uygun bir malzeme ve zımba makinesiyle işinizi halledebilirsiniz. Kapınızı uygun ölçülerle kapladıktan sonra isteğe bağlı olarak raptiye, zımba gibi malzemeler kullanarak süsleme de yapabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz suni deri malzemesi de evinize uygun bir renkten seçilmelidir.

Aynı zamanda kapı yenileme yaparken duvar kağıtları, yapışkanlı folyolar da tercih edebilirsiniz. Hem duvar kağıtlarının, hem de bu folyoların maliyetleri son derece düşükken, kapılarınızın hem görünümü değişecektir, hem de şık bir modele kavuşacaklardır. Hem klasik, hem de modern görünümler sizin keyfinize kalacaktır.

Tabii bir de boya seçeneği var. Eve aldığınız renk renk boyalarla, kapılarınızı istediğiniz gibi süsleyebilir, eşyalarınıza uygun bir görünüm de verebilirsiniz. Tabii bu işlemi yapmadan önce kapıyı iyice zımparalamak ve temizlemek şart. Bir diğer kapı yenileme seçeneği de ayna kullanmak. Kapınıza uygun bir ayna kestirip monte edersiniz, hem şık bir görünüm elde edersiniz, hem de eviniz daha geniş gözükür.

Son olarak, kapılar için önemli yer tutan kapı kollarında da değişiklik yapmanız mümkün. İsterseniz hazır satılan kapı kollarını alıp sizinkiyle değiştirebilirsiniz, isterseniz de üzerinde oynamalar yaparak var olan kolunuzu daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ev dekorasyonu için daha farklı kapı yenileme fikirleri elde ettiğimizde bu yazımızı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. Ev dekorasyon fikirleri için sitemizi takipte kalın!