Ev Dekorasyonunda Aydınlatma İpuçları

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma İpuçları

Günümüzde ev dekorasyonu konusunda her türlü ayrıntıya dikkat edilmelidir. Bu ayrıntılar arasında aydınlatma konusu yer almaktadır. Ev dekorasyonunda aydınlatma ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Doğru aydınlatmanın evin çehresini değiştirdiği unutulmadan hareket edilmelidir.

Odaya Göre Ev Dekorasyonunda Aydınlatma Tercihleri

Aydınlatma konusunda dikkat edilmesi gereken ilk husus, ihtiyaca karar vermektedir. Yani, hangi odanın ne kadar aydınlatılması gerektiğine karar verilmelidir. Örneğin, salonun aydınlatma oranı ile yatak odasının aydınlatma oranı aynı düşünülmeyebilir. Dekorasyon fikirleri arasında yer alan aydınlatma seçenekleri iyi incelenmelidir.

ev dekorasyonu

Ev dekorasyonunda aydınlatma konusu özellikle psikolojik olarak önemlidir. İyi aydınlatılmayan odalarda sürekli olarak ışığın yetersizliğinden şikayet edilir. Özellikle çalışma odalarının, çocuk odalarının ya da salonun aydınlatmasına ayrı özen gösterilmelidir. Yine, banyo ve tuvaletin aydınlatması da yeterli olmalıdır.

led aydınlatma ürünleri

Odaya göre aydınlatma tercihinde bulunurken odanın büyüklüğü konusuna da dikkat edilmelidir. Örneğin, büyük bir salona sahip olan kişiler tavana yayılacak LED aydınlatmalarla hem iyi bir ışık sağlayabilir hem de estetik bir görüntü elde edebilirler. Bunun yanı sıra küçük bir evde ferah ortam yakalamak da doğru aydınlatma ile mümkün olmaktadır. Ev dekorasyonu konusunda bu ayrıntılara özen gösterilmelidir.

Ev Dekorasyonu için Dekoratif Tercihler

Günümüzde dekorasyon fikirleri arasında yer alan farklı aydınlatma unsurları bulunmaktadır. Öncelikle odanın tümüne yetecek genel aydınlatma gereçleri olarak avize, tavan armatürü, floresan lamba gibi çeşitler mevcuttur. Ancak klasik görünümden hoşlanmayanlar için farklı unsurlar bulunmaktadır.

ev dekorasyonu aydınlatma

Ev dekorasyonunda aydınlatma konusunda spot lambalar son dönemlerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra son derece şık lambaderler ile özelikle salonlarda hem şıklık hem de yeterli aydınlatma elde edilmektedir. Tüm bu unsurların yanı sıra duvar aydınlatması ya da vitrin aydınlatması gibi dekoratif seçenekler bulunmaktadır.

Siz de dekorasyon fikirleri arasında yer alan aydınlatma seçeneklerini inceleyerek en doğru kararı verebilirsiniz. Tercih yapmadan önce ev dekorasyonu konusunda aydınlatma hususuna ayırdığınız bütçeyi göz önünde bulundurmalısınız. Sonrasında odanın büyüklüğü, istediğiniz aydınlık seviyesi, görsellik gibi unsurlara göre hareket etmelisiniz. Doğru aydınlatmanın evi daha güzel göstereceği unutulmamalıdır.