Ev Dekorasyonunda Çok Beğeneceğiniz Kendin Yap Projeleri

Ev Dekorasyonunda Çok Beğeneceğiniz Kendin Yap Projeleri

Ev dekorasyonu bazı kişiler için zorlu ve sıkıcı olsa da, kimisi de buna bayılıyor ve adeta hobi haline getirmiş durumda. Ev dekorasyon fikirleri arayanlara bu noktada tavsiyemiz ise kendin yap projeleri araştırmalarıdır. Yeni bir eve taşındınız veya var olan evinizde düzenlemeler yapacaksınız, aklınıza fikir gelmiyor ve tıkanıp kaldınız. Buna ne gerek var ki? Sadece yaratıcılığınızı kullanarak kendin yap projeleri üretebilir, kendi sanatınızı ortaya dökebilirsiniz. Üstelik bu şekilde hem başarma hissi elde edeceksiniz, hem yaratıcılığınızı geliştireceksiniz ve hem de çok az paralar ödeyerek ev dekorasyonu yapacaksınız.

dıy dekorasyon örnekleri

Kendin Yap Projeleri

Kendin yap projeleri ile evinizde irili ufaklı pek çok şey yapabilirsiniz, aynı zamanda ev dekorasyon fikirleri arayan çeşitli arkadaşlarınıza da yardımcı olabilirsiniz. Bunlardan akla ilk gelenlerden, basit bir örnek kurumuş ağaç dallarını kullanmak. Yaşlı ağaçların dökülen dallarını rahatlıkla sokakta, bahçenizde bulabilirsiniz. Bunları boyayarak, şık bir vazo içine koymak muhakkak evinizi güzelleştirecektir.

dekorasyon fikirleri

Aynı şekilde sehpalarınız üzerinde kullanabileceğiniz şık çerçeveleri de sadece bir pipet yardımıyla yapmanız mümkün. Bunun için uzunca, evinize uyumlu bir renkte pipet yeterli olacak. Ardından pipeti dört parçaya bölüp, fotoğrafta görüldüğü şekliyle birbirine yapıştırın. Daha sonra da ortasına çocuğunuzun ismini, kendi isminizi yazıp koyabilir veya bir fotoğraf seçebilirsiniz.

kendinyap dekorasyon

Kendin Yap Projeleri ile Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu paletleri de kullanabilirsiniz. Her ne kadar kulağa absürt gelse de, paletlerden son derece şık kupa ev dekorasyonuaskıları, raf ve askılar yapabilirsiniz. Bunun için önce orta boylu bir palet bulun ve güzelce zımparalayın. Zımpara işlemi bittikten sonra temizliğini yapın ve nalburdan aldığınız askıları üzerine monte edin. Asacağınız kupa-araç sayısına göre askı kullanın. Daha sonra tek yapmanız gereken şey duvara monte etmek. Eğer paletin sade görünümü hoşunuza gitmediyse, zımparaladıktan sonra isteğinize göre boyama da yapabilirsiniz. Duvarlarınıza uyumlu bir renkle paleti boyayabilir, öyle kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yine isteğinize göre paletin çeşitli yerlerine yazılar yazabilir, hayalinizdeki ev dekorasyon fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Kısacası, siz istedikten sonra ortaya çıkabilecek pek çok kendin yap ev dekorasyon fikri var. Üstelik gördüğünüz gibi bunların tamamı neredeyse sıfır masraflı ürünler ve aynı zamanda yapımları da bir o kadar zevkli.