Ev Dekorasyonunda Kırmızı Kullanırsanız!

Ev Dekorasyonunda Kırmızı Kullanırsanız!

Her sene olduğu gibi 2017 yılında da karşımıza yeni dekorasyon fikirleri çıkıyor. 2017 ev dekorasyon örnekleri de farklılık gösterirken, yine de öne çıkan birkaç tasarım ve renk bulunuyor. Bu sene ev dekorasyonu yaparken, özellikle hanımların en çok ilgisini kırmızı çekecek…

2017 Ev Dekorasyonu

Kırmızı kanepeler, lake orta sehpaları bu yılın dekorasyonunda ön planda olacak. Belki kulağa ilk başta kırmızı rengi biraz ‘marjinal’ gelebilir fakat aslında ortaya çok şık kombinasyonlar çıkarmak mümkün. Canlı bir renk olan kırmızı aynı zamanda keskin, sofistike ve çekici bir görüntü oluşturuyor. Üstelik bu renkle yatak odalarından tutun banyoları, mutfakları tasarlamak dahi mümkün.

kırmızı ev dekorasyonu

 

2017 ev dekorasyon örnekleri kırmızı rengin beyazla mükemmel uyumuyla dikkat çekerken, farklı kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin yakut kırmızısı odalarınıza sıcaklık ve farklılık katacaktır. Özellikle dekorasyon fikirleri bakarken, yatak odasında romantiklik arayanlar için kırmızı en ideal renk. İpeksi tarzda kırmızı renkli perdeler, kırmızı veya beyaz koltuklar ve kırmızı renkli bir yatak örtüsü odanıza romantizm katacaktır.

dekorasyon fikirleri

Ev dekorasyonu için tercih edilecek renklerin başında yer alan kırmızıyla birden fazla duyguyu ortaya çıkarabilirsiniz. Elbette bu renk sadece romantizmi temsil etmiyor, aynı zamanda enerji veriyor ve yaşadığınız odaları canlı hâle getiriyor. Mutfakta iştahı artıran, yatak odasında güzel duygular yaratan kırmızı hemen hemen her odayla uyum sağlayabiliyor. Tabii ev dekorasyonu yaparken doğru kırmızıyı da seçmeniz mühim. Örneğin, abartıya kaçmak istemiyorsunuz ve arada kaldınız. Eğer tüm duvarı kırmızı renge boyamaya hazırlıklı değilseniz, bir kısmını boyamayı deneyin. Hatta bu noktada bazı bölgelerde ahşap süslemeler ve duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Kırmızı rengi ise kısmi olarak tercih edersiniz.

2017 Ev Dekorasyon Örnekleri

2017 ev dekorasyon örnekleri mercan kırmızısını da öne çıkarırken, bu renkle evin neredeyse her kısmını boyayabilirsiniz. Özellikle küçük banyolar mercan kırmızısı için idealken, fazla çekinip sonuçlardan korkmayın. Kırmızı renk aynı zamanda küçük halı ve kilimlerde de şık dururken, duvarları süslendirmek için farklı renklerde çerçeveli fotoğraf ve aynalar kullanabilirsiniz. Siyah-beyaz renkli masalar ise kırmızı renkli bir salonda son derece hoş gözükecektir…

2017 ev dekorasyon örneklerini aşağıdaki görsellerden de inceleyebilirsiniz…

Ev Dekorasyon Örnekleri

salon dekorasyon fikirleri dekorasyon örnekleri 20172017 ev dekorasyon kırmızı ev dekorasyon