Ev Dekorasyonunda Yaratıcı Saksı Modelleri

Ev Dekorasyonunda Yaratıcı Saksı Modelleri

Hangi ev olursa olsun, özellikle salonlarda sık sık bitki-çiçek besliyoruz, hâliyle saksılara da muhtaç kalıyoruz. Ev dekorasyonu yaparken önemli bir yer tutan saksıların aynı şekilde göze hitap etmesi de önemli. Göz alıcı bir çiçek besliyor olabilirsiniz fakat kalitesiz bir saksı seçimi, bütün havasını alıp götürecektir. Ev dekorasyon fikirleri ararken, bu yüzden saksıları da es geçmemeniz gerekiyor. Biz de bu yazıda ev dekorasyon örnekleri vererek, saksının öneminden bahsedeceğiz, size yaratıcı fikirler sunacağız…

ev dekorasyon

Saksılar İle Ev Dekorasyonu

Özellikle bolca çiçeğin – bitkinin olduğu evlerde saksı modelleri de önemli yer kaplıyor. Sadece yaratıcılığınızı konuşturarak ev dekorasyonu için oldukça hoş saksılar yapabilirsiniz. Örneğin kullanmadığınız büyük bir fincan mı var? Bu fincanın içine çeşitli bitkiler ekebilir, dekoratif bir saksı meydana getirebilir. Tabii altında gider olmadığını da hesaba katarak su eklerken dikkat edin. Fazla su hem bitkiye zarar verecek, hem de size temizlik işi çıkaracaktır.

ev dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon fikirleri arasında kupa saksılar da bulunuyor. Kupa bardaklarınızı sadece kahve içmek için mi kullanıyorsunuz? Bir de saksı olarak denesenize! Hem şık, hem yaratıcı bir saksı örneği olan kupalar çeşit çeşit, renk renkler ve kesinlikle bitkileriniz içinde hoş duracaktır. Ev dekorasyon örnekleri için kavanoz saksılar da kullanabilirsiniz. Eminiz ki hepinizin evinde bolca işe yaramayan, boş kavanoz bulunuyor. Bunları neden saksı olarak değerlendirmiyorsunuz? Kavanozlarınızı atmak yerine içine toprak koyup bitkilerinizi ekebilirsiniz. Aynı zamanda yeşil soğan, maydanoz vs. gibi sebzeleri de ekerek kendiniz faydalanabilirsiniz.

saksı modelleri

Tabii bu kavanozları ev dekorasyonu içinde süs amaçlı da kullanabilirsiniz. İçine çeşitli topraklar ve taşlar koyup, böyle bir saksı da ortaya çıkarabilirsiniz. Daha önce balık beslemişsinizdir. Haliyle bunun için aldığınız akvaryum kavanozu da boşa çıkmıştır. Bunu da bitkiler için saksı amaçlı kullanabilirsiniz. Şişeler de bir diğer saksı alternatifi olarak göze çarpıyor. Hatta 5 litrelik damacana şişeleri toprakla doldurup içine delikler açabilir, ardından soğan ekerek kuru ve yeşil soğanı kendi evinizde üretebilir, taze taze tüketebilirsiniz.

Kısacası o kadar çok ev dekorasyon örnekleri var ki, kullanmadığınız pek çok materyal sizin için ortaya yaratıcı birer saksı çıkaracaktır. Yeter ki ne aradığınızı bilin. Daha fazla ev dekorasyon fikirleri için tıklayınız…

Ev Dekorasyon Örnekleri

dekorasyon fikirleri saksı dekorasyon modelleri

ev dekorasyon örnekleri sehpa saksı modelleri

dekorasyon örnekleri