İtalyan Stili ile Salon Dekorasyonu

İtalyan Stili ile Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu yapanların son yıllardaki gözde dekorasyonlarından birisi de İtalyan stili salon dekorasyonu. Bu dekorasyon, daha ince, zarif ve şıklığı yansıtan öğelere sahip. Bu dekorasyonu özel kılan ayrıntılara yazımızda değineceğiz. İtalyan esintisini gözlemleyebileceğimiz bu dekorasyon modellerinde görebileceğiniz ev dekorasyon örnekleri sizler de evinizde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ev dekorasyonu yapmak hem hobi hem de eğlence işidir. Öyleyse İtalyan stilini keşfetmekle başlayalım.

İtalyan Stili Salon ve Ev Dekorasyonu

Salon dekorasyonu ve genel olarak ev dekorasyonu yapanların büyük ilgi gösterdiği dekorasyon modellerinden birisi olan İtalyan stili dekorasyonun önemli özelliği genel olarak keten kumaş türünün ağırlık kazanmasıdır. Keten kumaşı genel olarak tercih ederken, koltuklarda ise daha çok deri türüne ağırlık verilmektedir. Özellikle de koltuklar için daha koyu renk tonlarının ön plana çıktığını söylememiz gerekiyor. Bu da ortamın çok daha şık ve modern bir havayı yansıtmasını sağlıyor. Bunu İtalyan ev dekorasyon örnekleri üzerinde de görebilirsiniz.

İtalyan stili ile ev dekorasyonu yaparken özellikle de koltuk ve yatak modellerinin rahat olması önemlidir. Öte yandan koyu renk tercih etmek istemeyenler için de açık renkler, özellikle de düz beyaz yada düz açık krem renkleri son derece ideal bir seçenektir. Bu renkler aynı zamanda hem modern hem de ferah bir hava yansıtacaktır.

ev dekorasyonu

Dekoratif Aydınlatmalar

Salon dekorasyonu ve genel olarak İtalyan stili çizgisinde bir ev dekorasyonu uygulamak istiyorsanız, ışıklandırma tercihleriniz de oldukça önemlidir. Şık avizeler ve tercihen büyük avizeler, İtalyan çizgisine uygun dekoratif aydınlatma seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İtalyan çizgisinde uygulanan dekorasyonları bulabileceğiniz ev dekorasyon örnekleri oldukça etkileyici ve modern bir havayı yansıtırlar. Bu anlamda hem mobilya seçimi hem de genel olarak ortamdaki renk uyumu önemlidir. Bu yüzden açık renkler de mutlaka dekorasyona dahil edilmelidir.

Evinizi daha yakından keşfederek, ne tür bir dekorasyon çalışması uygulayabileceğinize daha net bir şekilde karar verebilirsiniz. Bu aşamada değerlendirmeyi odaya göre yapmakta fayda var. Nitekim yatak odası için uygulanacak dekorasyon çalışması ile oturma odası aynı olmayabilir.