Kare Salon Nasıl Döşenir?

Kare Salon Nasıl Döşenir?

Genel olarak dikdörtgen şeklinde salonlar için yerleşim yapmak, özellikle de koltuk takımı tercihi ile daha kolay olmaktadır. Ancak buna karşın kare bir salon için yerleşim yapmak ise daha zorlu bir hal alabiliyor. Bizler de yazımızda kare salon nasıl döşenir incelikleri nelerdir, ipuçlarını ele aldık. Kare salon dekorasyonu esasında zor görülen ancak oldukça pratik bir şekilde dekore edilebilecek bir salon yapısıdır. Sizin için derlediğiniz kare salon dekorasyon örneklerini incelediğinizde siz de aslında zor olmadığını fark edeceksiniz…

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

Kare salon dekorasyonu ve yerleşimi yapma aşamasında odanın kullanım amacını göz önünde bulundurmak gerekiyor. TV yada masa gibi odak noktası olabilecek kısımlar varsa, özellikle de koltuk yerleşimini bu odak kısmına göre yapmak gerekiyor.

Kare salon dekorasyonu için öncelikle uygun ölçülerde bir halı ile başlayabilirsiniz. Halının kare olması ve tam olarak ortaya yerleştirilmesi, etrafında koltuk takımları ve dekoratif bir sehpa ile uyumlu bir salon ortaya çıkarmanızı sağlayabilir.

dekorasyon fikirleri salon

Yine bu salonda bir TV ünitesi yerleşimi söz konusuysa, bu durumda ünitenin tam karşısına yada sağ sol olmak üzere iki tarafına da karşılıklı olarak koltuk takımları yerleştirilebilir. Bu aşamada yine dekoratif bir sehpayı TV ünitesi ile koltuk takımları arasına yerleştirmek uygun olacaktır. TV ünitesi ile ilgili kare salon nasıl döşenir konusunda zorluk yaşıyorsanız Salon Dekorasyonunda Televizyonun Yeri Neresi Olmalı başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz…

Şayet salonda sadece iletişim, etkileşim, misafir ağırlamak, sohbet gibi amaçlar söz konusuysa bu durumda daha sade ve salonu çevreleyen kare oda köşe takımı ile odanız tamamlanabilir. Böyle bir durumda salonu daha çok misafir ağırlama, sohbet ve etkileşim için yerleştirmiş olacaksınız.

Kare Salon Dekorasyon Örnekleri

Kare salon nasıl döşenir yazımızda incelikleri ile değindik. Bu anlamda sizlerin de örnekleri incelemenizi öneriyoruz. Kare salon dekorasyon örnekleri inceleyerek, sizler de kare tipteki bir salonunuz için ne tür bir yerleşimin daha uygun olabileceğini daha kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Açık renklere önem vermeli, koltuk takımlarını önemsemelisiniz. Koltuk takımları salonunuzun dekoratif duruşunu en önemli ölçüde etkileyecek bir ayrıntıdır.

Sehpa, dekoratif raf, aksesuarlar ve köşelere yerleştirebileceğiniz süs bitkileri de salonunuzun dekoratif havasını önemli ölçüde etkileyecek dekorasyon çalışmaları olarak ifade edilebilir. Kare şeklindeki salonunuzu daha dekoratif bir hale getirmenizi sağlayacak bir diğer küçük ama oldukça etkili ayrıntı ise bu alan için tercih edebileceğiniz bir tablo.  Kare salon dekorasyon örnekleri bu anlamda oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Salon Dekorasyon Örnekleri

kare salon dekorasyon fikirleri salon dekorasyonu salon düzenlemesi kare salon dekorasyonu