Modern Tasarımlar ile Kilerinizi Yenileyin!

Modern Tasarımlar ile Kilerinizi Yenileyin!

Mutfak dekorasyonu zahmetli bir iş ve özellikle kadınlar tasarım yaparken zorluk çekiyorlar. Küçük mutfaklar zaten başlı başına bir sorun yaratırken, eşyaları sıkıştırma, araçlara yer bulma problem haline geliyor. Mutfak dekorasyon örnekleri ise bu konuda yardıma yetişirken, evin bu alanının dağınık olmaması, derli toplu olması gerekiyor.

Mutfak Dekorasyonu

Sonuçta mutfaklarda yemek yapılıyor, yemek yeniyor ve yeri geldiğinde uzun sohbetler ediliyor. Bu noktada da devreye kiler modelleri giriyor. Her ne kadar her mutfakta bulunmasa da, kiler sahibi mutfaklar şanslı diyebiliriz. Mutfak dekorasyonu konusunda kiler modelleri önemli yer tutarken, burada pek çok malzeme ve erzak saklamak mümkün. Hem eşyaların, hem yiyecek-içeceklerin saklanabileceği kilerleri dikkatlice düzenlemek gerekiyor. Peki mutfak dekorasyonu yaparken kiler nasıl seçilmeli?

mutfak dekorasyonu

Modern Kiler Modelleri

Öncelikle ahşap seçilmeli ve kiler modelleri renk olarak hem evinizin duvarlarına, hem mutfağın tasarımına uymalı. Bu şekilde kiler olduğu belli olmayacağı gibi, sıradanlıktan da çıkacak ve sevdiğiniz, her gün aralıksız kullandığınız mutfağınıza şık bir görünüm katacaktır. Belki de yıllar boyu kullanacağınız mutfağın kilerini kendi zevklerinize göre hazırlamalı, içini bu şekilde doldurmalısınız. Her ne kadar çeşitli saklama dolapları, ek raflar çoğu zaman iş görse de, özellikle geniş ailelerde, kalabalık evlerde kiler ayrı bir önem kazanıyor. Mutfak dekorasyon örnekleri bakıldığında da karşınıza pek çok kiler modeli çıkacak fakat daha önce de dediğimiz gibi, önemli olan sizin zevkiniz. Gözünüze hoş gelmeyecek bir kilerin zaten anlamı olmayacaktır.

mutfak dekorasyon örnekleri

Sadece kuru gıdaları değil, aynı zamanda yağları, soğuk tutulması gerekmeyen içecekleri ve tencere, tava gibi çeşitli mutfak malzemelerini de saklayabileceğiniz kilerler mutfak dekorasyonu denilince akla ilk gelen bölmelerden. Dolayısıyla kilerinizi iyi seçmeli, mutfağınıza uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda içinde çokca yiyecek saklayacağınız için, kalitesine de önem göstermelisiniz. Mutfak kileriniz nemden, rutubetten etkilenmemeli ve açık bırakılmamalıdır. Bu kilerler için üst bölmede üç geniş raf ve altta açılır kapaklar tercih edilen modeller arasındadır. Aynı zamanda kapaklarda da raf olması, buraya ufak boyuttaki erzakları veya küçük ev aletlerini, mutfak malzemelerini yerleştirmeniz açısından önemlidir.

dekorasyon örnekleri

Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Sonuçta kiler düzeni mutfak için olmazsa olmaz konumunda ve zaten mutfak dekorasyon örnekleri bakarken de bu karşınıza çıkacaktır. İç düzen yaparken de kilerinizdeki malzemeleri türlerine göre ayırmayı unutmayın. Böylelikle her açtığınızda bir şeyleri aramakla vakit geçirmeyecek, hızlıca istediğinize erişeceksiniz.

kiler modelleri
kiler dekorasyonu
kiler dekorasyon
dekorasyon