Mutfak Dekorasyonu için Eski Eşyalarınızı Değerlendirin

Mutfak Dekorasyonu için Eski Eşyalarınızı Değerlendirin

Mutfak dekorasyonu zahmetli bir iş olduğu kadar, çoğu zaman da epey maliyetli oluyor. Özellikle bayanların en çok kullandığı ev alanı olan mutfakları düzenlemek aslında sanıldığı kadar zor bir iş de değil. Biraz yaratıcı olarak, ortaya son derece başarılı mutfak dekorasyon fikirleri koyabilirsiniz. Mesela eski eşyalarınızı değerlendirerek, ortaya birbirinden ilginç ve faydalı ev dekorasyon örnekleri çıkabilir…

mutfak dekorasyon fikirleri

Mutfak Dekorasyonu

Mutlaka hemen hemen herkes evinde işe yaramayacağını düşündüğü eski eşyaları çöpe atılmaya mahkum ediyor. Aslında biraz geniş çerçeveli baksak, bu eşyaların ne kadar kullanışlı olabileceğini görebiliriz. Sadece mutfak dekorasyonu için değil, ev dekorasyon örnekleri için de kullanabileceğiniz çeşitli eski eşyalar var. Örnek verelim, evinizde artık kullanmadığınız, modası geçmiş eski bir çaydanlık bulunuyor. Bunu çoğu zaman insanlar çöpe atsa da, aslında son derece şık bir saksı yapılabilir. İçine toprak doldurarak, neden eski saksınızda bir çiçek yetiştiremeyesiniz ki?

mutfak dekorasyon

Eski Eşyalar İle Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Peki, makarna süzgeçleri? Çok sayıda kullanmadığınız süzgeç varsa veya artık eskidilerse, bunları duvar lambası olarak değerlendirebilirsiniz. Makarna süzgeçlerinizi istediğiniz renk ve desenlerde boyadıktan sonra, artık eski eşyalar ile dekorasyonsüzgeçlikten çıkacaklar. Bundan sonra tek yapmanız gereken duvara monte ettiğiniz lambanın üstüne süzgeci geçirmek olacak. Emin olun böyle ortaya çıkarabileceğiniz pek çok mutfak dekorasyon fikirleri mevcut. Tıpkı süzgeçler gibi, kepçeler de bir aydınlatma aracı olarak kullanılabilir! Kulağa garip gelse de, kullanmadığınız kepçeleri mutfak dekorasyonu içinde değerlendirmeniz mümkün. Bunun için bir askılık ayarlayıp kepçelerinizi oraya asın, ardından içlerine istediğiniz boyut ve renklerde mumlar yerleştirin. Böylece hem şıklığı, hem kullanışı bir arada yakalayacaksınız.

Ya kesme tahtalar ile harika mutfak dekorasyon fikirlerine ne dersiniz? Mutfakta çalışırken sık sık internette geziniyorsanız veya önünüzde yemek tarifleri olsun istiyorsanız, kullanmadığınız eski kesme tahtanızı bir tablet tutacağı haline getirebilirsiniz. Kesme tahtanızın altına sağlam bir yapıştırıcıyla ufak bir alan monte ettikten sonra, tabletinizi üstüne koyabilir, mutfakta çalışırken veya yemek yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer isterseniz, kesme tahtanızı farklı renklere boyayabilir, desenler verebilirsiniz.

Ev dekorasyon örnekleri o kadar çeşitli ki, bu sebeple tamamen kullanılmayacak hale gelene kadar eski eşyalarınızı atmamanızı öneririz. Emin olun, hemen hemen her şeyi farklı bir şekilde değerlendirme şansınız mevcut.

Ev Dekorasyon Örnekleri

mutfak dekorasyon örneklerimutfak dekorasyon fikirleri 2017

dekorasyon fikirleriev dekorasyon fikirleri

dekorasyon örnekleri ev dekorasyonu