Romantik Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Özellikle yeni evli çiftlerin üstünde saatler harcadığı, bir ömrün geçirildiği yatak odaları evin diğer kısımlarından farklı olmalı. Günün ciddi bir kısmını geçirdiğiniz, evliliğinize renk katacak bu odalar aynı zamanda romantik de olmalı. Evli kişiler romantik yatak odası dekorasyonu konusuna önem vermeliyken, yatak odası dekorasyon örnekleri bu noktada yardımımıza koşuyor. Biz de size romantik yatak odaları konusunda birkaç tüyo vereceğiz, evinizi güzelleştirmenize yardımcı olacağız…

romantik yatak odası dekorasyonu

Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Öncelikle romantik yatak odası dekorasyonu denilince herkesin aklına kırmızı duvarlar, kırmızı yataklar ve çarşaflar, kırmızı mobilyalar geliyor fakat bu yanlış bir algı. Elbette kırmızı kimi zaman romantik, kimi zaman seksi bir renktir fakat her yerin kırmızı olması bir süre sonra rahatsız edici olacak, tedirginlik yaratacaktır. Öncelikle yatak odası dekorasyon örnekleri bakarken karşınıza bolca kırmızı renk çıkacaktır fakat koyu-kapalı renkler yerine pastel, açık renkleri tercih etmenizi öneririz. Bu ferah bir görünüm sağlayacağı gibi, romantik yatak odaları için de iyi bir seçenektir. Aynı zamanda çiçek desenli duvar kağıdı da akıllıca bir seçim olabilir. Tabii bütün duvarı kağıtla kaplamamalı, sadece belli noktalara yerleştirmelisiniz. Böylece sadelikle romantikliği birleştireceksiniz.

havuzlu yatak odası dekorasyonu

Dekorasyon Örnekleri İle Romantik Yatak Odaları

Romantik yatak odası dekorasyonu yaratmak için aydınlatmaya da önem göstermelisiniz. Öncelikle ilk kaçınmanız gereken şey fazla ışık. Her zaman loş ışık daha ideal olacaktır. Bunun için de hoş avizeler veya küçük ışıklar, yer yer mumlar kullanabilirsiniz. Tabii mum denilince zaten herkesin aklına romantizm gelmekte. Ayrıca tavandan spotlarla yapılan aydınlatmadan da kaçmanızı öneririz. Abajur-avize her zaman romantik yatak odaları için daha uygundur.

romantik yatak odası örnekleri

 

Yatak odası dekorasyon örnekleri arasında aksesuarlar da önemli yer tutuyor. Fazla aksesuardan kaçın fakat hiç koymamazlık da etmeyin. İlk dikkat etmeniz gereken şey çiçekler. Cansız çiçekler yerine, güzel kokulu şeyleri tercih etmelisiniz. Begonya ve orkide hem estetik görüntü, hem de koku açısından ideal diyebiliriz. Tabii ki romantizm denilince, gül olmazsa olmazdır. Özellikle yatağın etrafına serpilen gül yaprakları muhteşem bir görüntü yaratacaktır. Dekorasyon yaparken aynı zamanda tül aksesuarlara da dikkat edin ve mobilya olarak tercihinizi ahşaptan yana kullanın.

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

romantik yatak odası dekorasyon örnekleri

romantik yatak odası dekorasyon

romantik yatak odası

romantik yatak odaları