Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Bir evin en önemli bölümlerinden birisi olan salon için salon dekorasyon fikirleri sizlere salonunuzu yeniden yaratmanızı sağlayacaktır. Bilindiği gibi salon, evin en önemli bölümlerinden birisidir. Misafirleri ağırlamak, güzel zaman geçirmek ve hatta TV izlemek gibi pek çok aktivitenizi yapabileceğiniz bir yerdir. Bu nedenle salon dekorasyonu ev hanımları için önem arz eden bir konudur. Evin tüm bölümlerinde olduğu gibi salonda da dekorasyonu en güzel bir şekilde yapabilmenizi sağlayacak ipuçlarını ve trend renk tonlarını yazımızda derledik.

Salon dekorasyon fikirleri özellikle de mevcut salonunu daha dekoratif bir hale getirmek isteyen, yenilik isteyen herkes için uygulanabilir düzeyde basit önerileri içermektedir. Bu anlamda işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonu için öncelikli olarak renkleri değerlendirmemiz gerekiyor. Salon duvar trend renkleri, salon koltuk trend renkleri ve perdeler şeklinde de uzayıp giden bir liste çıkarmamız mümkün. Bu aşamada sizlerin favorilerinizde önemli olmaktadır.

Şu an Avrupa’da yaygın bir salon dekorasyonu olarak göz önünde bulundurduğumuzda, daha az eşya, daha fazla alan ve de açık renk tonları ön plana çıkmaktadır. Özellikle de duvar ve eşyalar için beyaz ağırlık tonları ile ortama ferahlık kazandırılıyor. Perdeler için tercihiniz ise daha hafif bir kırmızı yada pembe tonları olabilir.

Salonda en çok göze çarpan eşyalardan başlayarak, büyük bir değişim sağlayabilirsiniz. Dekorasyon sadece renkler ile sınırlı değildir. Gereksiz eşyalarınızdan kurtularak alan açmak, her zaman daha ferah hissettirir. Perdeler için ise gerçekten geniş bir salonunuz varsa, salon tipi perde olarak tabir edilen perde model örneklerinden birisini uygulayabilirsiniz. Perdeler salonunuzun dekoratif havasını önemli ölçüde değiştirebilen eşyalardan birisidir.

Ev Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyon örnekleri eviniz için düşündüğünüz dekoratif düzenin ne kadar doğru olduğunu anlamanızı sağlar. Bu anlamda farklı renk ve eşyalardan oluşan örnekleri incelemenizi öneriyoruz. Ev dekorasyonu evin farklı bölümlerinden oluşur. Her bir bölüm için ayrı bir dekoratif düzen sağlayabileceğiniz gibi evin tüm bölümleri için ortak bir dekoratif düzen de belirleyebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Bu aşamada örnekleri inceleyerek, evinizin genişliğine göre uygun dekoratif eşyalara yer vermenizi, gerekirse de bazı eşyaları farklı odalara taşımanızı ya da modifiye etmeniz de önerilebilir. Bu anlamda ev dekorasyon örnekleri incelemek, sizlere yol gösterici olacaktır.