Salon Dekorasyonu için En Şık Duvar Kağıtları

Salon Dekorasyonu için En Şık Duvar Kağıtları

Evlerin en az mutfak kadar çok vakit geçirilen odası da şüphesiz salonlar. Hem akşamları oturduğumuz, hem misafirlerimizi ağırladığımız odalar olduğu için salon dekorasyon fikirleri de oldukça önemli. Ev dekorasyon örnekleri arayanların en çok göz attığı yerlerden olan salonlar için şık fikirler, göz alıcı tasarımlar isteniyor fakat bunun ne kadarı mümkün? Salon dekorasyonu nasıl yapılır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Salon dekorasyonu yaparken elbette eşyalardan önce işe duvarlarla başlamak gerekiyor. Evi güzel ve ferah gösterecek renk seçimi bir yana, duvar kâğıtları da bir o kadar önemli. Duvar kâğıtlarını ister kısmi, ister tematik kullanabilir, isterseniz de tüm salonu öyle kaplayabilirsiniz.

dekorasyon örnekleri salon

Ev dekorasyon örnekleri bakarken karşımıza onlarca seçenek çıkıyor ve bu da tabii bizi kararsız bırakıyor. Buna rağmen, salon için duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar var.  Öncelikle duvar kağıdı seçiminde kalite önemlidir. Sonuçta bunları düzenli olarak değiştirmeyecek, aksine uzun süreli kullanacaksınız. Dolayısıyla duvar kağıdınızın kolay temizlenebilir olması, kir ve leke tutmaması önemlidir. Sonuçta duvar kağıdınız belli aralıklarla temizlenmeye ihtiyaç duyacak ve bu dönemlerde temizliğe elverişli olması önemli. Aynı zamanda fazla kir ve leke tutması, çabuk solmasına neden olur ve değiştirmek durumunda kalırsınız. Peki diğer salon dekorasyon fikirleri nelerdir?

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyon fikirleri verirken duvar kağıtlarının biraz da kişisel zevklerle ilgili olduğunu öncelikle vurguluyoruz. Yani isterseniz tek bir odaya, isterseniz de evin tüm kısmına yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda tamamı aynı renk ve desende olmak zorunda da değil. Örneğin çocuğunuzun odası için daha renkli duvar kağıtları seçebilirsiniz fakat konu salon olunca, tabii ki şıklık ön plana çıkıyor.

salon dekorasyonu duvar kağıtları

Ev dekorasyon örneklerini incelerseniz, eskideki taş duvar kağıtlarının aksine bugün tamamlayıcı duvar kağıtlarının daha popüler olduğunu keşfedebilirsiniz. Tabi ev dekorasyonunda duvar kağıdı kullanırken salonunuzun rengi de önemli bir konu. Duvarların normal renginin yanı sıra, salonunuzun zeminine de dikkat etmelisiniz. Örneğin, parke mi, seramik mi yoksa halıflex mi kullanıyorsunuz? Tüm bunlar duvar kağıdı seçmenizde size yardımcı olacak. Duvar kâğıdınızla, zemininiz uyumsuz olsun istemezsiniz değil mi? Misal vermek gerekirse, renkler zıt olmalı. Örneğin duvar kâğıdınız açık renkteyse, parkelerinizin koyu olması birinci tercih olmalı. Aksi takdirde duvar kâğıdıyla birleşen parkeler, salonu karanlık bir havaya boğacaktır.

Diğer yandan bayanların ev dekorasyonu yaparken en fazla yönelttikleri soru salonda televizyon nereye konmalı ? Bu nedenle okurlarımıza yardımcı olabilmek adına Salon Dekorasyonunda Televizyonun Yeri Neresi Olmalı? Başlıklı yazımızı oluşturduk. Dilerseniz salon dekorasyon fikirleri için bu yazımızı da inceleyebilirsiniz…

Ev Dekorasyon Örnekleri

ev dekorasyon  salon dekorasyonu ev dekorasyon örnekleriev dekorasyon fikirleri