Temizlik için 10 Fantastik Ev Dekorasyon Örneği

Temizlik için 10 Fantastik Ev Dekorasyon Örneği

Konu pratik ev dekorasyonu olunca, aynı zamanda eşyaların verimliliği ve onları temiz tutma da önem arz ediyor. Ev dekorasyon örnekleri incelendiğinde de göreceksiniz ki her zaman temiz tutması kolay, kullanışlı eşyalar tercih edilmekte. Biz de bu yazıda size dekorasyon fikirleri vermesi açısından, temizlik ipuçları ve örnekleri vereceğiz.

Pratik Ev Dekorasyonu

Öncelikle pratik ev dekorasyonu temizliği yaparken, tavsiyemiz fısfıslı temiz bir şişenin içine 4 yemek kaşığı karbonat ve biraz sıcak su koymanız. Bu basit ama etkili karışım, ev eşyalarınızı temizlemekte size yardımcı olacak ve bambaşka dekorasyon fikirleri doğuracak. Devir tasarruf devri ve bu yüzden de her eskiyen, kirlenen eşyanızı değiştirmek zorunda değilsiniz. Aksi bir durumla karşılaştığınızda hemen mobilyacınızın yolunu tutmanıza gerek yok. Bunun yerine pratik çözümler geliştirip, yepyeni ev dekorasyon örnekleri oluşturabilirsiniz. Örneğin, rengi solmuş, çiziklerden üstü gözükmeyen, eski bir masanız-sehpanız mı var? Yarım bardak sirke ve yarım bardak zeytinyağı belki de aradığınız şey. Bu iki malzemeyi karıştırıp masanın üstünü temizlerseniz, emin olun ki çizikler kaybolacak ve adeta ilk gününe geri dönecek.

ev dekorasyon fikirleri

Alternatif Dekorasyon Fikirleri

Pratik ev dekorasyonu benzer pek çok çözüm sunarken, eskimiş yastık kılıflarınızı da benzer yöntemlerle ilk gün ki beyazlığına kavuşturabilirsiniz. Bir kap deterjan, bir kap ufalanmış bulaşık deterjanı, biraz beyazlatıcı, yarım kap boraks ve kaynar su çözeltisi kullanarak yastıklarınızı bulutlar gibi parlatabilirsiniz. Eğer ufak bir çocuğunuz varsa ve temiz duvarlarınızın üstüne resimler çizmeye meraklıysa, bunları da yine karbonatlı çözeltiyle temizleyebilirsiniz.

Dekorasyon fikirleri vermesi açısından bir diğer tavsiyemiz de bardaklık raflarınızı temizlemeniz. Bunun için de yine iki yemek kaşığı karbonat yeterli olacak. Karbonatı diş fırçası veya benzeri fırçalara ya da beze sürerek rafları temizleyebilirsiniz. Benzer bir durum ayakkabılarınız için de geçerli. Tekrar parlak gözüksünler istiyorsanız, bir fırçaya diş macunu sürerek ayakkabılarınıza ‘cila’ çekebilirsiniz.küçük mutfak dekorasyon fikirleri nelerdir

Eğer evinizin tesisatlarında kullandığınız sular sıkıntılıysa, bu havlularınıza da zarar verebilir. Tortuları ortadan kaldırmak için, havluları mümkün olan en yüksek sıcaklıkta yıkamaya özen gösterin. Ardından da bir fincan kadar amonyak ekleyin. Ünlü ev uzmanı Heloise’nin önerdiği bu yöntem, son derece basit.

Peki ya kesme tahtaları? Mutfakta kullanılan kesme tahtaları üzerlerinde bolca tortu, yemek artığı ve benzeri maddeler bırakıyor. Bunları bazen yıkayarak, sabunla çıkarmak mümkün olmuyor. İmdadımıza ise limon koşuyor. Bir limonun yarısını keserek kesme tahtanız üzerine sürmeye başlayın. Bitirdiğinizde göreceksiniz ki, hem yemek artıkları temizlendi, hem de koku ortadan kalktı. Ekstra temizlik için ilk seferde tuz ya da karbonat da katabilirsiniz.

Diğer ev dekorasyonu ile ilgili yazılarımızı incelemek için tıklayınız…